پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : 07:55 ب.ظ
نویسنده : رضا بالایی ثمرین

اساس علمی:

این وسیله بر اساس تجارب روانشناسى و تربیتى زیر طراحى شده است .

ا) اگر انسان یك مطلب یا مفهوم را به خوبى فرا بگیرد بعد از یك روز تا یك هفته تقریبا45% آنرا فراموش می كند و بعد از یك  ماه 80% آن فراموش مى شود به این ترتیب فقط 20% وارد حافظه دراز مدت مى شود. جعبه لایتنر برنامه را به گونه اى تنظیم مى كند  تا با بیشترین تكرار در قسمت خطرناك منحنى فراموشی، مطالب به حافظأ دراز مدت هدایت شود.

۲) آزمایش اسكینر: این آزمایش مى گوید هرگاه بلافاصله بعد از هر عملى پاداش دریافت شود، باعث تشدید آن عمل مى شود. وقتى دربازى موفقیتى به دست مى آورید پاداش می گیرید كه همان امتیاز بیشتر است . این امتیاز بیشتر چون به شما رضایت می دهد تمایل پیدا مى كنیدكه كماكان با شدت بیشترى به بازى ادامه دهید.

از این خاصیت در جعبه یادگیرى "لایتنر" استفاده شده است ، یعنى شما هر بام كه چیزى را یاد مى گیرید به قسمت بعدى مى روید امتیاز مى گیرید و همین باعث مى شود دائما از آن با تمایل قلبى استفاده كنید.

مزایاى این وسیله :...

ادامه متن در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
 ساعت : 07:48 ب.ظ
نویسنده : رضا بالایی ثمرین
استفاده از پتانسیل های بازار پول برای رونق بازار سرمایه

بحران حاکم بر بورس ایران را اگر چه میتوان به عنوان یکی از معلول های بحران جهانی تلقی نمود اما شاید بخشی دیگر از آن متاثر از عدم زمانسنجی سیاستهای کلان اقتصادی بدانیم که شاید خصوصی سازی و خروج نقدینگی در دوره بحران از جمله بارزترین آن باشد .
 

به ادامه مطلب مراجعه کنید....

ادامه مطلب
  
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic